Brwi metodą MicrobladingPewnie już nie raz spotkałyście się z pojęciem microbladingu, razem z Maja Kureczko make - up artist wyjaśniamy czym jest ta metoda oraz jak wykonywany jest zabieg. Wszystkie zdjęcia to prace właśnie Mai, jeśli chciałybyście się z nią skontaktować, możecie to zrobić przez jej fanpage, gdzie również podany jest numer telefonu. 

Czym jest microblading?
Microblading jest zaawansowaną techniką makijażu permanentnego stosowaną przez setki lat w Azji. Microblading znany jest również jako 3D Brows, embriodery, Japanese Technique. Metoda ta wykorzystuje tzw. Pen z igłami do implantu pigmentu, po to aby tworzyć bardzo delikatne pociągnięcia nadające efekt naturalnego włosa. Brwi wykonane tą metodą dają bardzo naturalny efekt niemożliwy do osiągnięcia przy pracy mechanicznej.

Dla kogo jest przeznaczony?
Przeznaczony jest dla wszystkich kobiet, które chcą nadać brwiom pożądany kształt bez codziennego rannego malowania. Jest to również propozycja dla pań, które straciły brwi po chemioterapii, chcą zakryć blizny, mają asymetrycznie ułożone oczy, regularnie bywają na basenie, zajęciach fitness albo p prostu rano szkoda im czasu na pracochłonny makijaż. Microblading będzie idealny dla pań, które chcą delikatnie wyostrzyć łuk brwiowy, nadać im kształt, kolor oraz „zgęścić” miejsca, w których nie rosną ich naturalne włoski.

Jak wygląda zabieg microblading krok po kroku
Microblading wykonywany jest za pomocą sterylnych ostrzy składających się z płaskich łączonych igieł jednorazowego użytku. Za pomocą ostrza wprowadzamy do warstwy kolczystej naskórka barwnik, który imituje w skórze naturalny, subtelny włos. Głębokość wynosi od 0,6-1,2mm.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
Nie każdy może skorzystać z zabiegu pigmentacji brwi. Przeciwwskazaniem jest okres ciąży oraz karmienia piersią. Zabiegu nie można wykonać w okresie aktywnej choroby nowotworowej, hemofilii, łuszczycy, padaczki oraz nieustabilizowanej cukrzycy oraz tarczycy. Nie wykonuje się zabiegu gdy klientka przyjmuje leki rozrzedzające krew np. aspirynę , sterydy.

Jak długo utrzymuje się efekt?
Wszystko zależy od rodzaju skóry klientki, pielęgnacji po zabiegowej oraz innych czynników. Skóra sucha bardzo szybko wchłania pigment. Przy takim typie skóry pigmentacja ma większą trwałość i utrzymuje się dłużej. Skóra tłusta wymaga kilku korekt, skóra opornie przyjmuje barwnik. Zalecam moim klientkom wizytę raz w roku w celu odświeżenia microbladingu.8 komentarzy: